fbpx

Detalioji Paieška

0 € iki 1,500,000 €

Radome 0 objektą(us). Peržiūrėti
Detalioji Paieška

0 € iki 1,500,000 €

Radome 0 objektą(us)
Your search results

Sklypas prie vandens telkinio – brangesnis

Besidomint sklypų kainomis galima nesunkiai pastebėti, kad sklypas prie vandens telkinių yra 50-100% brangesnis. Kodėl taip yra? Juk žemė prie vandens dažnai būna pelkėta, apaugusi įvairiais krūmais ir drėgmę mėgstančiais augalais, kuriuos išvalyti paprastai prireikia kelių metų… Yra kelios priežastys, dėl kurių sklypas prie vandens yra brangesnis už sklypą vidury laukų ar gyvenvietėje.

sklypas prie vandens

Sklypas prie vandens – įpatumai

Svarbiausia priežastis, kuri ženkliai padidina sklypo kainą yra vaizdas. Kaip ir prekės ženklo „mokestis“, taip ir „vaizdo į ežerą mokestis“ gali padidinti kainą 30-50%. Sklypas prie vandens yra laikomas prabangos ženklu, kurį sau leisti gali ne kiekvienas kaimo gyventojas.

Siūlome pažvelgti į mūsų agentūros parduodamų sklypų katalogą.

Kita svarbi priežastis, kodėl sklypai prie vandens telkinių kainuoja daugiau nei paprastas yra dokumentacijos tvarkymas. Sklypai prie vandens dažnai papuola į vietinių draustinių ar regioninių parkų teritorijas, todėl norint kažką juose statyti, reikia papildomai derinti su aplinkos apsaugos institucijomis, leidžiami ne visi statybos darbai. Tai prailgina dokumentų tvarkymo laiką ir kaštus. Parduodant sklypą prie ežero ar upės paprastai dokumentai jau būna sutvarkyti, todėl savininkas gali padidinti kainą vien dėl to. Jei dokumentai iki galo nesutvarkyti, šis argumentas gali būti panaudojamas derybose dėl galutinės kainos kalbant apie 10% sklypo kainos. Tai reiškia, kad jei sklypo savininkas prašo 200 000 litų, bet dokumentai nesutvarkyti, galima drąsiai mažinti kainą 20 000 litų už dokumentų tvarkymą, kuriam sugaišti galima ir pora metų.

Taip pat pasvarstykite

Trečia svarbi priežastis, dėl kurios sklypas prie vandens yra brangesnis – verslo galimybės. Turint sutvarkytos žemės prie ežero ar upės nesunkiai galima pradėti vystyti kaimo turizmo verslą. Aišku, prieš tai teks tinkamai susitvarkyti dokumentaciją, gauti leidimus ir t.t. Kaimo turizmui paprastai reikia sodybos su sutvarkyta aplinka, lauko pirties netoli ežero ar upės, neblogo privažiavimo ir aktyvių lauko pramogų – pasiplaukiojimo valtimi, įvairių sūpynių, galbūt jodinėjimo arkliais, sporto aikštelių. Visa tai gali nešti neblogas pajamas, todėl pardavinėjami sklypai prie vandens jau su didesnėmis kainomis.

Yra dar daugiau priežasčių, dėl ko sklypas prie vandens telkinio turėtų kainuoti brangiau. Viena jų yra sklypo vieta. Molėtai yra vos 60 kilometrų nuo sostinės, susisiekimas geras, todėl kaimo turizmo sodyba automatiškai sulauks daugiau turtingų klientų. Kitas momentas yra tai, kaip toli sodyba yra iki artimiausio kaimo, parduotuvės, kitų turistinių objektų – piliakalnių, miško ir t.t. Sklypas prie vandens Molėtų rajone yra ir didelė investicija, kuri po kelių metų gali atsipirkti keletą kartų.

Pakomentuokite

Jūsų elektorninis paštas nebus viešinamas.

Compare Listings