fbpx

Detalioji Paieška

0 € iki 1,500,000 €

Radome 0 objektą(us). Peržiūrėti
Detalioji Paieška

0 € iki 1,500,000 €

Radome 0 objektą(us)
Your search results

Pigiai parduodami sklypai ir sodybos

Kartais pavarčius skelbimus internete, kuriuose pristatomi pigiai parduodami sklypai ir sodybos, susidaro įspūdis, kad pardavėjai nelabai gaudosi rinkoje ir kainose. Būkite atidūs, nes kaina yra vienas iš tų signalų, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį. Jei kaina per maža, gali būti kažkas negerai su tuo sklypu ar sodyba.

pigiai parduodami sklypai ir sodybos

Būtina įvertinti

Parduodami sklypai turi tam tikrą paskirtį. Nuo jos ir priklauso kaina, nes žemės ūkio paskirties sklypas kainuos tikrai mažiau nei namų ūkio valda. Jei kaina skelbime nurodyta maža, būtinai pasidomėkite, koks yra statusas ir ar iki galo sutvarkyti dokumentai. Taip pat pasidomėkite, ar sklypas nėra išsinuomotas keliasdešimčiai metų iš valstybės ar kito sklypo savininko. Esant tam tikroms aplinkybėms jie gali nutraukti nuomos sutartį ir liksite be viso ar dalies sklypo. Jei nusprendėte apžiūrėti sklypą, reikalaukite parodyti nuosavybės dokumentus, priešingu atveju rizikuojate bendradarbiauti su sukčiais, kurių pigiai parduodami sklypai ir sodybos yra iš tikrųjų ne jų. Tokie sukčiai paprastai apsiriboja kelių tūkstančių litų avanso paėmimu, nes aferos būdu išvilioti visus pinigus už sklypą ar sodybą yra daug sudėtingiau.

Siūlome pažvelgti į mūsų agentūros parduodamų sklypų ar sodybų katalogus.

Akylai patikrinkite

Paprastai parduodamos sodybos dokumentus turi gana tvarkingus, tačiau atkreipkite dėmesį į kainas. Kartais kaina mažesnė yra dėl nepalankių sodybos vietos sąlygos. Pavyzdžiui, sodyba yra pernelyg arti kokios pelkės, nėra vandens šaltinio arba šulinio netoliese. Taip pat reiktų atkreipti dėmesį, kiek yra parduodamos sodybos savininkų, ir ar perkate iš jų abiejų. Kartais taip nutinka, kad didelės sodybos dalį parduoda tik vienas iš savininkų, palikdamas naujiesiems savininkams teisę patiems susitarti dėl likusios sodybos dalies. Tai sukelia rimtas konfliktines situacijas, kurios baigiasi net muštynėmis…

Atkreipkite dėmesį į parduodamos sodybos būklę. Nuotraukose internete vaizduojama sodyba realybėje kartais atrodo visiškai kitaip, nes per tą laiką, kuris praėjo nuo fotografavimo iki dabarties, sodyba gali būti apgadinta benamių, o kaina nuo to nepasikeitusi. Apie jos būklę gali nežinoti ir NT agentūra, nes kas dieną į nenaudojamas sodybas kokiame Molėtų rajone NT agentai nevažinėja.

Kainų rodikliai

Sodybos kainą gali koreguoti ir privažiavimas prie jos, reikalingi papildomi matavimai, priverstiniai nelegalių ūkinių pastatų griovimai, naudojimasis bendrais resursais (šuliniu, kiemu, priėjimu prie vandens telkinių, lauko tualetu) su šalimais esančiais kaimynais ir t.t. Šie faktoriai dažnai neatsispindi interneto skelbimuose, todėl gali sukelti sumaišties atvykus apžiūrėti parduodamos sodybos. Aplinka yra taip pat labai svarbi, todėl pasidomėkite, ar parduodami sklypai tikrai šalia ežero, o ne bebaigiančio užpelkėti tvenkinio, kuriame jau nebeįmanoma nei maudytis, nei žvejoti, nei vandens pasisemti į lauko baseiną. Taip pat reiktų atkreipti dėmesį į atstumus. Pasakymas, kad iki ežero yra 500 metrų gali nieko nesakyti ir apie kelią, vedantį per kaimyno privačią valdą, dėl kurio teks daryti 2 kilometrų lanką…

Parduodami sklypai ir sodybos turi nemažai paslapčių, todėl gerai jomis pasidomėkite ir tada suprasite, kodėl kaina tokia maža arba didelė.

Pakomentuokite

Jūsų elektorninis paštas nebus viešinamas.

Compare Listings