fbpx

Detalioji Paieška

0 € iki 1,500,000 €

Radome 0 objektą(us). Peržiūrėti
Detalioji Paieška

0 € iki 1,500,000 €

Radome 0 objektą(us)
Your search results

Parduodamos sodybos atgaivina kaimus

Po antrojo pasaulinio karo Lietuvoje (tuo metu okupuotoje TSRS) prasidėjo masinė melioracija. Daugelis senų žmonių prisimena šį procesų kaip baisų reiškinį, kada buvo nusausinamos pelkės, bet tuo pačiu naikinami ir ištisi kaimai. Dabar apie jų buvimą liudija vidury laukų likęs medis su keletu didesnių akmenų. Ne veltui taip gimė literatūriniai kūriniai, pavyzdžiui „Sodybų tuštėjimo metas“, net tai buvo skaudi patirtis. Kraštas atsigavęs, ir viena iš priežasčiu, nes čia yra didelis parduodamos sodybos srautas.

parduodamos sodybos

Molėtai – vieta kur parduodamos sodybos

Pastaraisiais 10 metų vyksta atvirkštinis procesas – masiškai parduodamos sodybos ne tik vaizdingose vietose, bet ir netoli asfaltuotų kelių, kuriose kuriasi iš miesto atvykę žmonės. Miestiečiams darosi ankšta mieste, kur didelis triukšmas, užterštas oras, mažai erdvės ir beprotiškai greitas gyvenimo tempas. Jie perka sodybas aplinkiniuose rajonuose (pavyzdžiui vilniečiai renkasi tokius rajonus kaip Širvintos, Molėtai, Varėna, Trakai, Elektrėnai), kurias remontuoja arba statosi naujoviškas ir gyvena nuolatos arba kas dieną važinėja į darbą. Dalis miestiečių į naujuosius namus atvyksta tik vasarą arba tik savaitgaliais pailsėti nuo miesto šurmulio, pakvėpuoti grynu oru…

Siūlome pažvelgti į mūsų agentūros parduodamų sodybų katalogą.

Parduodamos sodybos ir vietos gyventojams, tačiau tokių yra gana nedaug, o tie patys dažniausiai prisiminę savo šaknis grįžta iš miesto sukūrę savo gerbūvį ir šeimas, nors prieš 10-15 metų bėgo į didmiestį kuo greičiau. Paprastai kraštovaizdis išlieka panašus nuo to, kuris buvo vaikystėje, tad didelio adaptavimosi streso tokiems žmonėms nebūna – jie iš naujo susipažįsta su savo tėviške.

Kaip tai nutinka?

Kaip atrandama informacija apie tai, kur parduodamos sodybos? Miestiečiai randa tokius skelbimus internete arba nusamdę NT agentūras, rečiau per pažįstamus. Vietiniai sužino per tose apylinkėse gyvenančius gimines. Kaime informacijos sklaida yra savotiškas procesas, todėl kaimynai nuolatos žino, kur kas parduoda sodybą ar sklypą ir vieni kitus informuoja. Tiesa, parduodamos sodybos kaina paprastai tampa puikiu apkalbų šaltiniu – kaimo žmonės paprastai stebisi, kaip už tokią griuveną tiek pinigų nori, arba kaip kaimynui blogai, kad nori kuo greičiau pabėgti ir atsikratyti namo už tokią mažą sumą – tikriausiai ten vaidenasi… Bet kuriuo atveju tikslią kainą žino tik pardavėjas, tad kaimynų pasakojimais pasitikėti neverta.

Parduodamos sodybos panašiai kaip automobiliai turguje – atvažiuoji apžiūrėti vienos, o išvažiuoji nusipirkęs kitą mašiną. Atvykus apžiūrėti parduodamos sodybos ir nusprendus pasivaikščioti po kaimą, galima paklausinėti kaimynų, kas dar parduoda sodybą ir jie su mielu noru pasakys bei suteiks kontaktus. Visiems smagu turėti naujus kaimynus, nes tik su naujais žmonėmis Lietuvos kaimai atgyja. Prasideda „sodybų pilnėjimo metas“…

Pakomentuokite

Jūsų elektorninis paštas nebus viešinamas.

Compare Listings